LiveZilla Live Help
Yosun Önleyici

Yüzme havuzlarında en çok karşılaşılan problemlerden biriside yosun oluşumudur. Yosun oluşumunda özellikle sudaki klor miktarı önemlidir. Klor miktarı eğer olması gereken normal seviyelerin altında ise yosun oluşumu çok daha hızlı ir şekilde gerçekleşmekte ve havuz için problem olmaya başlamaktadır. Yosunları önlemek için çeşitli kimyasallar mevcuttur. Klor ile beraber bu kimyasallarının da kullanımı sayesinde yosunlara kesin bir çözüm getirilmiş olacaktır. Dess havuz yosunlar ile mücadele için; yosun önleyici ve öldürücü ürünler ile mineral sistemleri önermektedir.

Yosun önleyiciler belirli aralıklar ile havuzlara katılan maddelerdir. Tek başına etki etmeleri biraz güçtür. Bu nedenle klor miktarı normal seviyelerde olan havuzlarda kullanılması önerilir. Klor yeterli olmadığı takdirde yosun üremesi yine söz konusu olabilir. Klor ile beraber yosunlar için oldukça etkili bir çözümdür.  Kullanımına dikkat edilmelidir. Belirtilen aralıklar ile kullanılmalıdır. Genelde haftalık olarak kullanılmaktadırlar. Eğer havuzunuz da mevcut yosun varsa bunlar için kullanacağınız ürün ise yosun öldürücü olarak adlandırılan ürünlerdir.

Yine klor ile beraber kullanıldıklarında yosun tutmuş olan havuzlarda etkili bir çözüm sunmaktadırlar. Mineral sistemleri ise yeni kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. Burada doğal mineraller kullanılarak yosunlara karşı çözüm üretilmektedir. En çok kullanılan mineraller gümüş ve bakır mineralleridir.

Bu mineral sistemleri sayesinde mevcut yosunlar yok olur ve yeniden üremeleri engellenmiş olur. Klor ihtiyacı bu minerallerde şart değildir. Bu nedenle özellikle klor kullanılmayan havuzlarda kullanılabilirler.

Yosun önleyicilerin bazı olumsuz özellikleri olabilmektedir. Bu nedenle yosun önleyici ürün iyi seçilmeli ve önerildiği şekilde kullanılmalıdır. Aksi takdirde suda bulanıklık ve köpürme, pH değişiklikleri ve havuz yüzeyinde lekelere neden olabilmektedirler.

Dess havuz, havuz kimyasalları konusunda teknolojiyi en yakından takip eden ve en etkili çözümü sunan firmadır. Her türlü havuz kimyasalı konusunda olduğu gibi yosun önleyicilerde de Dess havuzdan teknik destek alabilirsiniz. Yosun problemi ile karşılaştıysanız telaş etmenize gerek yoktur. Dess havuz sizlere etkili bir çözüm yolu sunacaktır.

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr