LiveZilla Live Help
Su Şartlandırma Kimyasalları

Su şartlandırma havuzunuzda kullandığınız malzemelerin ömürlerinin uzun olması ve verimlerinin iyi olması için gereklidir. Özellikle buhar ve kızgın su kazanlarında yada soğutma devrelerinde kireçlenme ve korozyon gibi problemler ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bunlar ekipmanları olumsuz etkilemekte ve verimlerini düşürmektedir. Bu nedenle kireçlenme ve korozyon gibi problemlere karşı önlem almak gerekmektedir. Bu ise su şartlandırma kimyasallarının kullanımı ile mümkündür.

Su şartlandırmada çeşitli kimyasal maddeler kullanılabilmektedir. Otro ve polifosfatlar, polimer dispersantlar ve organafosfanatlar en çok kullanılan su şartlandırma kimyasallarıdır. Orto ve polifosfatlar özellikle su sertliğin giderilmesi amacıyla kullnılan su şartlandırma kimyasallarıdır. Bunlardan özellikle suda iyi çözünma özelliğine sahip olan sodyum tuzları kullanılmaktadır. Polimer dispersantlar ise kalsiyum ve magnezyum bileşiklerini disperse halde tutarak oluşan partiküllerin yüzeylere çökmesini önlemektedir. Bu sayede blöf ile atılmasını sağlar. Organafosfanatlar ise özellikle kzan sularında kullanılmaktadır. Kireç önleyici özelliği vardır.

Kısacası su şartlandırma kimyasalları ekipmanların ömrünü uzatmak, daha kaliteli bir havuz suyu elde etmek için kullanılan çeşitli kimyasallardır. Özellikle kireç ve korozyon önleme amacıyla kullanılırlar. Dess havuz su şartlandırma kimyasallarının en kalitelilerini sizlerin hizmetini sunmuştur. Dess havuz teknik ekibinden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr