LiveZilla Live Help
Havuz Suyu Analizleri

Havuz suyunun sağlıklı ve hijyenik olup olmadığının kontrolü amacıyla düzeli aralıklar ile havuz suyu analizleri yapılmalıdır. Dess havuz, havuz suyu ile ilgili tüm parametrelere bakmakta ve havuz suyunu değerlendirmektedir. Bunun sonucunda öneriler sunmakta ve havuz suyunun uygun olması için çalışmalar yapmaktadır.

Havuz suyunun analizinde birçok parametreye bakmak gerekir. Bunun için çeşitli yollar vardır. Bazı değerler için elektronik cihazlar geliştirilmiştir. Bu sayede bu değerlere kolaylıkla bakılabilmekte ve birkaç dakika içerisinde sonuçlar alınabilmektedir. Ayrıca bazı kitler sayesinde de değerlere kolaylıkla bakılmakta ve sonuçlar hemen alınmaktadır. Fakat bazı değerleri öğrenmek için daha spesifik laboratuar testlerine ihtiyaç vardır.

Havuz suyunun değerlendirilmesinde bakılması gereken parametreler; sıcaklık, bulanıklık, renk, klor miktarı (bağlı ve serbest klor olmak üzere ayrı ayrı), pH, iletkenlik, amonyum, nitrit, nitrat, bakır, alüminyum, demir şeklinde sıralanabilir. Bunların dışında mikrobiyolojik analizlerde yapılmalıdır. Burada bakılacak olan mikroorganizmaların başında; koliformlar adı verilen başta E.coli bakterisini içeren mikroorganizmalar gelmektedir. Bunun dışında toplam canlı bakteri sayısı, mantar ve maya miktarı gibi mikrobiyolojik değerlere de bakılmalıdır.

Kısaca suyun analizini özetleyelim. Suyun analizin fiziksel, kimyasal ve biyolojik analizler vardır. Bunlardan fiziksel analizde bulanıklık, sıcaklık gibi değerlere bakılır. Kimyasal analizde ise; klor miktarı ve diğer bazı maddelerin miktarına bakılır. Biyolojik analizde ise özellikle bakteri sayısı belirlenir.

Dess havuz, havuz sistemi kurulumunun dışında havuz ve havuz suyu ile ilgili sonradan verilen tüm hizmetleri de yapmaktadır. Havuz suyunun değerlendirilmesin de Dess havuza güvenebilirsiniz.

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr