LiveZilla Live Help
Havuz İnşaatı

Havuz inşaatı özellikle havuzun kalitesi ve ömrü için oldukça önemlidir. Bu nedenle havuz inşaatı yaptırırken profesyonelce bu işi yapan firmalara yaptırmanız sizin açınızdan oldukça önemlidir. Dess havuz yılların verdiği tecrübe ile havuz sektörünün en önde gelen firmalarından birisidir. Dess havuz, havuz inşaatı konusunda da ilk aşamadan, son aşamaya kadar, profesyonelce düşünmekte ve en kaliteli şekilde havuzu tamamlamaktadır. Şimdi de havuz inşaatında yapılan aşamalara kısaca bakalım.

İlk olarak havuzun yapılması düşünülen yer ele alınır. Yerin uygun olup olmadığı belirlenir. Eğer uygun değilse müşteriye daha uygun bir yer önerilir. Bu aşamadan sonra ise; havuz için temel kazılmaya başlanır. Aynı zamanda büyük havuzlar için makine dairesinin yeri planlanır ve aynı işlem onun içinde yapılır. Havuz yerindeki hafriyat en uygun şekilde planlanır, fazlalıklar uzaklaştırılır.

Beton havuzlarda havuz yatağının sıkıştırılması önemlidir. Bu nedenle beton havuzlar için havuz yatağı uygun taşlar ile sıkıştırılır. Bu şekilde havuzun ileriki zamanlarda çökmesi gibi sorunlar engellenmiş olur. Daha sonra ise temel için demir döşemesi yapılmaya başlanır. Buda önemli bir aşamadır. Demirlerin döşenmesi iyi bir şekilde planlanmalı ve yapılmalıdır.

Bu aşamanın daha iyi olması ve zeminin düzlenmesi için başlangıçta bir miktar beton dökülmesinde yarar vardır. Demirler döşendikten sonra, demirlerin arasına havuz ile ilgili bağlantılar uygun şekilde döşenmelidir. Su ve elektrik bağlantıları bu aşamada döşenirler. Bu bağlantıların çeşitli yol ile korunmasında fayda vardır. Eğer yeterince korunmazsa; beton dökülmesi aşamasında zarar görebilir. Daha sonra ise havuzun kalıpları hazırlanır. İstenilen ölçülere göre kalıplar uygun şekilde hazırlanır. Burada iç ve dış kalıplar uygun şekilde hazırlanmalı ve tekrar tekrar kontrol edilmelidir.

Daha sonra ise beton dökümü gerçekleştirilir. Betonun dökülmesi de önemlidir. Beton tek seferde dökülmelidir. Eğer birden fazla seferde dökülürse arada açıklıklar meydana gelebilir. Daha sonra ise izolasyon işlemine geçilir. Havuza uygun şekilde izolasyon yapılır. Daha sonra sıva işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra ise havuzun döşemesine ve estetik özelliklerinin yapımına geçilir.

Kısaca havuz yapım aşamaları, yani havuz inşaatı aşamaları bu şekildedir. Dess havuz tüm bu aşamalarda işinde uzman işçileri ve kaliteli malzemeleri kullanmaktadır. Bu da havuzların çok uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır.

 

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr