LiveZilla Live Help
Havuz Filtrasyon

Havuz suyu birçok nedene bağlı olarak kısa sürede kirlenmektedir. Hem yüzücülerden dolayı hem de çevredeki tozlar ve pisliklerden dolayı havuzların kirliliği söz konusudur. Havuz temiz tutulabilmesi içinse filtrasyona ihtiyaç vardır. Havuz filtreleri bu ihtiyacı görmektedir. Filtreler ile katı kirler tutulmakta ve havuz suyu temizlenmektedir. Böylece kirli su arıtılarak temiz su haline dönüştürülmüş olur. Bunun için bir filtre sistemini havuzda kurulu olması gerekmektedir. Dess havuz her havuza uygun filtre sistemlerini kurmakta ve kullanıma hazır hale getirmektedir.

Filtre sistemleri 2 önemli parçadan meydana gelmiştir. Bunlar havuz filtreleri ve su pompalarıdır. Su pompaları havuzdaki suyun sirkulasyonunu yani dolaşımını sağlar. Böylece su filtreye aktarılmış temizlenmiş olur, temizlenen suyun yerine kirli su gelir. Filtreler ise pompa vasıtasıyla getirilen suyun temizlenmesini sağlar. Burada özellikle katı pislikler tutulur ve temiz su tekrar havuza verilir.

Havuzlar için çeşitli filtrasyon sistemleri mevcuttur. En çok kullanılan havuz filtreleri “kum filtresi” olarak adlandırılan filtrelerdir. Bu kum filtrelerinde kuvars kumu adı verilen kum kullanılmaktadır.

Havuz filtrasyonu; filtrelerin ve pompaların ortak çalışması sonucunda gerçekleşir ve su devamlı temiz kalır. Dess havuz filtre ve pompa kurulumunda ve filtrayon işlemlerinde havuz sahiplerinin teknik destek olarak her zaman hizmetindedir.

 

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr