LiveZilla Live Help
Havuz Çöktürücüler

Havuzlardaki en büyük problemlerden birisi kirliliktir. Bunun için filtreler geliştirilmiştir. Fakat filtreler belli bir partikül büyüklüğünden fazla olan kirleri tutma özelliğine sahiptir. Bu durumda büyük partiküllü kirler tekrar suya karışmaktadır. Bu havuzunun berraklığını etkilemekte ve bulanık bir hale getirmektedir. Bu ufak partiküllü kirleri havuzdan uzaklaştırmak için çöktürücülerin kullanımı oldukça yaygındır ve önerilmektedir. Kısacası havuz çöktürücüleri, filtrelerin temizleyemediği çok ufak partiküllü kirleri temizlemektedirler.

Havuz çöktürücüleri adından da anlaşılacağı gibi; bu küçük partiküllü kirleri havuzun dibine çöktürür yada bunları birleştirerek filtrelerde tutulabilir hale getirir, bu sayede bu kirler filtrelerde temizlenir. Mineral arındırma sistemi olan havuzlarda bu sorunlar ile pek karşılaşılmadığından dolayı böyle havuzlarda çöktürücü kullanımına da genelde gerek duyulmamaktadır.

Çöktürücüler kirlerin birbirlerine yapışmasını sağlar. Bu şekilde ağırlığı artan kirler havuzun dibinde çöker. Çöktürücüyü kullandıktan sonra havuzun dibinin de bir dip süpürgesi ile temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü çöken kirler havuzun dibinde çamur gibi bir görünüm oluşturmaktadır.

Dess havuz ve havuz kimyasalları; daha temiz havuzlar için birçok farklı havuz çöktürücü ürünü sizlere sunmaktadır. Bu ürünleri kullanarak daha berrak ve temiz havuzlara ulaşabilirsiniz.

 

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr