LiveZilla Live Help
Dezenfektanlar

Havuzlarda dezenfeksiyon oldukça önemlidir. Havuza birçok kişi girmektedir. Her birinin vücudunda bulunabilecek mikroorganizmalar aynı zamanda su ile yada hava ile gelebilecek mikroorganizmalar havuzu biyolojik olarak kirletmektedirler. Bunun sonucunda havuz bir enfeksiyon kaynağı olabilmektedir. Bu nedenle havuzun düzenli olarak dezenfektanlar ile biyolojik olarak korunması gerekmektedir. Dezenfeksiyon amacıyla en çok kullanılan ürün klordur.

Havuz dezenfeksiyonunda kullanılan klor uygun şekilde uygulandığı takdirde havuzdaki bakteri ve virüslere etki etmekte ve onları öldürmektedir. Aynı zamanda mantarlar ve yosun oluşumu içinde klor kullanılabilmektedir. Havuzunuz için klor kullanırken dikkatli olmanızda fayda vardır. Kullanım oranı oldukça önemlidir. Yani her 100 litre su için ne kadar klor kullanılacak? Bu önemlidir.

Bunu alacağınız paketin üzerinde görebilirsiniz. Buna göre ürünü uygulamalısınız. Eğer bu şekilde uygulamazsanız yüzücülere zarar verebilir. Yada daha az kullandığınızda bakteri, virüs ve mantarlara tam olarak etki yapmayabilir. Aynı zamanda havuzun her yerine aynı orada dağılacak şekilde kullanılmalıdır. Dess havuz, havuz dezenfektanları konusunda sizlere gerekli bilgileri verecektir. Klor’u granül, tablet yada toz şeklinde bulabilirsiniz. Bunları kullanabilirsiniz.

Daha sağlıklı ve hijyenik bir havuz istiyorsanız havuz dezenfektanlarını, özellikle bu amaç için en çok kullanılan dezenfektan olan klor’u uygun aralıklarla ve uygun şekilde kullanmalısınız. Bunun için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olduğunda Dess havuz her zaman yanınızda.

 

  HİZMETLERİMİZ

Havuz Kimyasalları Havuz Ekipmanları Havuz Suyu Analizleri Su Şartlandırma Kimyasalları Havuz Projelendirme    
Havuz Bakımı Dezenfektanlar Ph Düzenleyiciler Yosun Önleyici Havuz Çöktürücüler    
Havuz Dışı Ekipmanlar Havuz İçi Ekipmanlar Havuz Filtrasyon Havuz Pompalar Havuz Temizleme Ekipmanları    
Prefabrik Hazır Havuzlar Olimpik Havuz Ekipmanları Kazan Koruma Kimyasalları Havuz Seramikleri Havuz Kaymazları    
Havuz İnşaatı Havuz Temizliği Hazır Havuzlar Toz Klor Pvc Vanalar    
İletişim Bilgilerimiz Müşteri Yorumları Haber Ve Duyurularımız Teknik Bilgi Hizmet Şartlarımız    
   
            havuz kimyasalları  
15.07.2010 @ www.desshavuz.com.tr